Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Urusei Yatsura

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Urusei Yatsura Empty Urusei Yatsura Sam Dec 31, 2011 4:17 pm

George1000


(Yay ! My first real Rank) : Newbie

Va rog frumos as dori sa incepeti proiectul Urusei Yatsura. Este un anime foarte interesant si nu are decat 197 de episoade. Nu inteleg ceva. Au fost traduse anime mai mai decat acesta gen Sailor Moon (200 ep) Naru (300 si ceva) Dar nimeni nu vrea sa traduca acest anime frumos. l-am gasit pe Youtube insa e subtitrat in engleza. L-as fi tradus eu insami dar nu stiu deloc engleza. Eu am facut franceza. Pare un anime foarte interesant din cate am citit pe WIKI. E anime-ul meu preferat pe care il urmaresc pe Youtube dar as vrea sa pot intelege ce se vorbeste. Am auzit ca are zeci de milioane de fani in toata lumea. In Japonia, SUA, Canada, Spania, Portugalia, Franta si in Germania. Am auzit ca a fost o tentativa de a il difuza in romania in 1988 TVR 1 dar regimul nu a lasat sa fie difuzat. Sunt convins ca ar capata si in Romania milioane de fani. Din pacate in Romania doar eu sunt singurul care stiu de el. Am incercat sa contactez Animaxu dar nu au vrut sa il difuzeze pe motiv ca e prea vechi.

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum